Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Berisha nga Mirdita: Do marrim pjesë në zgjedhje në të 6 Bashkitë!

Berisha nga Mirdita: Do marrim pjesë në zgjedhje në të 6

“Në fjalën e tij para mbështetësve në Mirditë, ish kryeministri Sali Berisha konfirmoi edhe një herë se do të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme vendore në të 6 bashkitë e vendit. Berisha tha se kandidatët do të përcaktohen nga qytetarët dhe jo më nga ai po kryesia e partisë.

“Kemi vendour të marrim pjesë në zgjedhje për 6 bashkitë. Do caktojë vota e lirë kandidatët jo më Sali Berisha, do i caktojë qytetari. Do bëhen zgjedhje në struktura, do jeni ju që do i caktoni.

Këtu dëgjon diskutime të njëjta edhe më të shquara se ato që i dëgjon në grupet e PD, e them këtë se ky është niveli politik sot, dhe ata që sot tregojnë lëkundjen me të vogël të besimit, nuk meritojnë t’u drejtojnë ju.

Primaret janë praktikë e mirëfilltë e lirisë në SHBA. Vota e qytetarëve përcakton kandidatin dhe jo ai që do kryesia. I ftoj të marrin pjesë sa më parë, ti kthejnë shpinën lul Kimikut, i ftoj deputetët te ju ju i keni votuar. Jo Lul Kimiku.” u shpreh Berisha./M.T/dritare.net