Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Eljona, vogëlushja me autizëm, mbledh plehrat e hedhura në Bjeshkë!

Eljona, vogëlushja me autizëm, mbledh plehrat e hedhura në

Eljona Zajmi është një vogëlushe e diagnostikuar me çrregullim të spektrit të autizmit, por kjo nuk e ka penguar të na tregojë shpirtin e saj plot ngjyra dhe se është njësoj si të gjithë ne.

E kur themi njësoj, e nënvlerësojmë, sepse Eljona ka ndërmarrë një nismë fanastike. Teksa shëtit me të atin në Bjeshkë, i kanë bërë përshtypje plehrat e hedhura në tokë dhe ka nisur t'i mbledhë.

Eljona e kupton se nuk ka mëkat më të madh se të mos duash tokën tënde./M.K/dritare.net