Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ekzekutohet në Belgjikë miku i Ardjan Çapjas

Ekzekutohet në Belgjikë miku i Ardjan Çapjas

Bledar Muça u vra mbrëmjen e së shtunës në Antwerp, Belgjikë. 39-vjeçari shqiptar, njihet për lidhjet e ngushta me fisin Çapja, ndërsa konsiderohej si “krahu i djathtë” i Ardjan dhe Florenc Çapjas.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 dhe viktima u qëllua teksa lëvizte në autostradë dhe vdiq në vend. Pista ku po heton policia është për larje hesapesh. Më herët Muça i ka shpëtuar dy atentateve. Autori i vrasjes, së bashku me bashkëpunëtorët janë ende në arrati./L.F-dritare.net