Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto nga darka Rama-Mitsotakis

Foto nga darka Rama-Mitsotakis

Ka nisur darka e kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Kiriakos Mitsotakis në Athinë.

Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Nga pala shqiptare, kryeministrin Rama shoqërohet nga Drejtori i tij i Komunikimit, Endri Fuga.

Ende nuk dihen çështjet për të cilat do të flasin dy kryeministrat por, çështja e nxehtë e detit dyshohet të jetë tema kryesore./ I.M-Dritare.net

Foto nga darka Rama-MitsotakisFoto nga darka Rama-MitsotakisFoto nga darka Rama-Mitsotakis