Na ndiqni edhe në

Gatuaj në Dritare

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Dashuria nis nga stomaku. Me këtë shprehje të veçantë e nisim rubrikën tonë më të re në Dritare, hapësirë që do të na mësojë, do të na tregojë se gatimi është art, është magji, është mrekulli.

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Gatuaj në Dritare nisi sot më 14 tetor, për tiu shoqëruar çdo ditë me receta, biseda rreth ushqimit, gatimeve, shefat më të mirë shqiptarë dhe të huaj do të jenë këtu. Duart e gjysheve tona, fëmijëve, të rinjve, mamave, zonjave pasioni i të cilave është gatimi zënë një vend në Dritare dhe në pjatë krijojnë perfeksionin.

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Me Pamelën, çdo ditë, nga e hëna në të premte do të jeni në Dritare për të gatuar me shefat më të mirë të kuzhinës.

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Të gjithë e mbajmë mend Edlirën, e cila gatuante në Dritare, me recetat që u bënë të famshme menjëherë. Ndaj çdo të shtunë recetat e saj do tiu lënë para ekranit që dita të nisë me aromë të mirë ushqimi. Fundjava tani ka një zgjidhje.

Gatuaj në Dritare, rubrika jonë më e re!

Gatuaj dhe ti me ne në Dritare./M.M-dritare.net