Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Heqja e kufizimeve nga BE/ Rama: Ia dolëm dhe kësaj sfide, nuk ndalemi në ngjitjen drejt majës!

Heqja e kufizimeve nga BE/ Rama: Ia dolëm dhe kësaj sfide, nuk ndalemi

Bashkimi Evropian ka hequr ditën e sotme kufizimet për lëvizjet e udhëtarëve nga Shqipëria drejt shteteve që janë pjesë e unionit.

Pas vendimit ka reaguar edhe kryeministri Rama përmes në “Facebook”.

“Bashkimi Evropian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe Shqipërinë. Ia dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë”– shkruan Rama./dritare.net

Heqja e kufizimeve nga BE/ Rama: Ia dolëm dhe kësaj sfide, nuk ndalemi