Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kufizimet anulojnë dasmën e kryeministres!

Kufizimet anulojnë dasmën e kryeministres!

Për shkak të përhapjes së infektimeve, kryeministrja e Zelandës së R, Jacinda Ardern ka anuluar dasmën e saj pasi njoftoi kufizime të reja për Covidin. Në të gjithë vendin do të jenë në fuqi masa të reja kufizuese, në një nivel më të lartë. Kufizimet përfshijnë grumbullime jo më shumë se 100 persona të vaksinua dhe detyrimin për të mbajtur maskën në dyqane dhe transport publik.

Për shkak të masave ashpërsuese, kryeministrja, u detyrua të anulojë edhe dasmën e saj. Epo, rregullat duhet të jenë të njëjtë për të gjithë, ndërsa shembull i kryeministres Ardern, është për t’u përgëzuar./L.F-dritare.net