Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kush është 38-vjeçari i vrarë në Peqin.

Kush është 38-vjeçari i vrarë në Peqin.

Është identifikuar 38-vjeçari që u gjet i vrarë me armë zjarri në Peqin. Burime bëjnë me dije se i vdekur ka mbetur Alban Semaku(Mermali) 38 vjeç nga Lushnja.Dyshimet e para kanë dalë në përfundimin se vrasja është kryer diku tjetër dhe më pas ekzekutorët e kanë sjellë trupin e pajetë aty.

Kush është 38-vjeçari i vrarë në Peqin.

38-vjeçari është gjetur i vrarë me dy plumba në shpinë dhe brinjë mbrëmjen e kaluar, por trupi i pajetë është gjetur ditën e sotme. Ndërkohë, policia dhe prokuroria vijojnë hetimet për të zbardhur ngjarjen./M.T/dritare.net