Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kush është personi që iu bë atentat sot, vëllain ja vranë në sy të fëmijëve!

Kush është personi që iu bë atentat sot, vëllain ja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vasil Shanto në Tiranë.

Një makinë është hedhur në erë me shpërthim të telekomanduar, ndërsa është plagosur shoferi i makinës.

I plagosuri nga atentati është Preng Gjini, vëllai i Armando Gjinit, i ekzekutuar në mes të Rrëshenit, në gusht të 2019 në sy të fëmijëve të tij.

Ndonëse ka mbetur një vrasje misterioze, pa autor dhe e kryer në mënyrë profesionale, djemtë e familjes Gjini në Rrëshen dyshohet se janë të përfshirë në trafiqe të lëndëve narkotike./ I.M-Dritare.net

Kush është personi që iu bë atentat sot, vëllain ja