Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mero Baze: Rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i fundit që Fatmir Mediu të shkojë para drejtësisë!

Mero Baze: Rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i

Gazetari Mero Baze ka reaguar në lidhje me lajmin e kërkesës për rihapjen e çështjes së “Gërdecit” kundër ish-ministrin e Mbrojtjen, Fatmir Mediun. Përmes një postimi në "Facebook", Baze shkruan se rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i fundit që Fatmir Mediu ende i pagjykuar të shkojë para drejtësisë.

Mero Baze: Rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i

Sipas tij Mediu është deputet dhe investitor i boronicave në Gërdec duhet të jetë në rregull me banorët. "Rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i fundit që Fatmir Mediu ende i pagjykuar të shkojë para drejtësisë. Tani është dhe deputet i Gërdecit dhe ka kuptim të jetë në regull me banorët. Po ashtu dhe investitori i boronicave në Gërdec", ka shkruar Baze./dritare.net