Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndarja nga jeta e Nishanit, Alibeaj: Shqipëria humbi një opozitar të vendosur dhe një shtetar të urtë!

Ndarja nga jeta e Nishanit, Alibeaj: Shqipëria humbi një opozitar

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta ditën e sotme të ish-presidentit Bujar Nishani.

Ai ka shprehur ngushëllimet e tij dhe shkruan se Nishani shërbeu me dinjitet, si deputet, ministër dhe President.

"Lajm i trishtë, për familjen, miqtë dhe kolegët, ai i ndarjes së parakohshme nga jeta e Presidentit Nishani! Kontributet e tij në ndërtimin e shtetit shqiptar shënuan hapa pozitivë në çdo detyrë publike që iu besua e ku shërbeu me dinjitet, si deputet, ministër dhe President. Shqipëria humbi para kohe një njeri të paqtë, një opozitar të vendosur dhe një shtetar të urtë! I qoftë dheu i lehtë e zoti iu dhëntë forcë bashkëshortes, fëmijëve e të afërmëve! Iu prehtë shpirti në parajsë!", shkruan Alibeaj.M.K/dritare.net