Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndërron jetë Thierry Mugler, stilisti i famshëm francez

Ndërron jetë Thierry Mugler, stilisti i famshëm francez

Dizajneri francez i modës Thierry Mugler ndërroi jetë në moshën 73-vjeçare. I frymëzuar nga moda e viteve 1940-1950 Mugler ishte unik në dizajnim. Ai ka veshur yjet më të mëdhejn botërorë, përfshirë David Bowie, Lady Gaga, Beyoncé, Kim Kardashian, David Bowie, George Michael, Sharon Stone dhe Rihanna.

Ndërron jetë Thierry Mugler, stilisti i famshëm francez

Në vitet e mëvonshme, marka e tij u bë e famshme për parfumet, si Angel dhe Alien.

Ndërron jetë Thierry Mugler, stilisti i famshëm francez

Thierry Mugler lindi në vitin 1948 në Strasburg, Francë. Në moshën 14-vjeçare ishte kërcimtar me Balet du Rhin. Ai ishte gjithashtu një akrobat dhe model. Mugler hapi butikun e tij të parë në Paris gjatë viteve 1970. Mugler u bë i njohur për dizajnet e tij teatrale me tiparet e theksuara te shpatullat, me dekolte dhe bel të theksuar./L.F-dritare.net