Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Njihuni me kandidaten e pazakontë, që bën fushatë me pistoletë!

Njihuni me kandidaten e pazakontë, që bën fushatë me

Michele Fiore, një kandidate e pazakontë për guvernatore në SHBA, është një mbështetëse e çmendur e Trump, raciste ndaj emigrantëve, pro armëve dhe kundër vaksinimit me detyrim. Fiore është 51 vjeç italo-amerikane dhe kandidon në Nevada. Ajo u bë e famshme pas një spoti ku shfaqej me pistoletë dhe ndryshe nga republikanët e tjerë është pro martesave homosesksuale dhe legalizimit të kanabisit terapeutik. Michele është një nga kandidatet më të pazakonta që bën fushatë me pistoletë./XH.XH-dritare.net