Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Nuk vunë maska, policia gjobit mbi 600 persona, shoqërohen disa të rinj

Nuk vunë maska, policia gjobit mbi 600 persona, shoqërohen disa

Policia ka gjobitur mbi 600 qytetarë pasi nuk vunë maskat, në të gjithë vendin. Gjatë kontrolleve shërbimet e policisë kanë vendosur 678 masa administrative me vlerën 3.000 lekë. Disa qytetarë, kryesisht të rinj, për t’i shpëtuar masës administrative nuk i kanë treguar dokumentin e identifikimit punonjësve të policisë. Për këtë arsye janë shoqëruar në ambientet e policisë 10 shtetas. Ata janë ndëshkuar me masën administrative 3000 lekë dhe janë lënë të lirë./K.C/dritare.net