Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përplasi për vdekje 24-vjeçaren, lihet në burg shoferi Jetmir Daci!

Përplasi për vdekje 24-vjeçaren, lihet në burg shoferi

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg Jetmir Dacin, i cili përplasi për vdekje Eneida Pishkashi dhe plagosi familjen e saj. 24-vjeçarja Eneida Pishkashi u dërgua tek Trauma, por pas 5 ditësh ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra.

Viktima ndodhej para një servisi së bashku me familjarët e saj, kur 44-vjeçari Jetmir Daci e aksidentoi tragjikisht.

Familja e viktimës po priste pranë servisit që automjeti i tyre të riparohej. Në testin e bërë nga policia 44-vjeçari ka qenë i dehur në timon në nivelin 0.40 mg/l të alkoolit. Pas ngjarjes, shoferi është arrestuar nga autoritetet./M.K-dritare.net