Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Presidenti Meta urim për Sultan Novruzin: Një shpresë e re po lind për shqiptarët!

Presidenti Meta urim për Sultan Novruzin: Një shpresë e re po

Në ditën e Sulltan Novruzit, presidenti Meta ka uruar të gjithë besimtarët. Bashkë me urimet për shëndet për çdo familje shqiptare, kreu i shtetit shkruan se për vendin po lind një shpresë e re me mundësi të reja.

“Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e Imam Aliut! U bashkohem sot lutjeve për shëndetin tuaj dhe të çdo anëtari të familjes! Një shpresë e re po lind dhe një epokë me mundësi të reja po çel bashkë me rigjallërimin e natyrës! Diell dhe Pranverë në zemrën e çdo shqiptari!”, shkruan presidenti Meta./L.F-dritare.net