Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur pas referimit të bërë nga Policia e Shtetit, për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.

Një ditë më parë, ishte Bashkia e Tiranës, që në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, kërkoi një hetim kombëtar dhe ndërkombëtar për shkeljet dhe korrupsionin 20 vjeçar të Armando Dukës në Federatën Shqiptare të Futbollit./L.F-dritare.net