Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama poston videon: E vërteta për inceneratorin e Elbasanit!

Rama poston videon: E vërteta për inceneratorin e Elbasanit!

Kryeministri, Edi Rama ka postuar një video në Facebook duke iu përgjigjur edhe një herë analistit, Armand Shkullaku për impiantin e Elbasanit. Shkullaku tha para dy ditësh se impianti i Elbasanit nuk funksionon. Pastaj ai e pranoi se nuk kishte informacione se impianti funksiononte. Sot Rama poston videon që sipas tij tregon të vërtetën për inceneratorin e Elbasanit.

“SHKULLAKU LULËZIMI PLEHRAT OPINIONI

Parmbrëmë tek Fevziu, Armand Shkullaku ishte në krye të luftës së panelit të armatosur me gjysmë të vërteta (që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha), për t'i bërë jehonë sulmit sharjeshpifës të Lulëzimit mbi impiantet moderne të përpunimit të mbetjeve në Tiranë, Elbasan e Fier ose siç i quan Luli, me atë fodullëkun përbuzës të gjumashit kur bën sikur s'ka gjumë, "inceneratorët".

Analisti arriti të mohonte sy për sy edhe fjalët e veta edhe vetë provën materiale, e cila rrëzoi në sy të të gjithëve gënjeshtrën ulëritëse se në impiantin e Elbasanit nuk është prodhuar kurrë energji! Por e vërteta e plotë lidhur me këtë episod, ku analisti u vu këmbëngulësisht në shërbim të Lulit, është se Shkullaku jo vetëm nuk gënjeu nga padija, po ai vetë, në cilësinë e drejtuesit të prodhimit të TV KLAN, ka bërë edhe një goxha film për inceneratorin dhe për prodhimin e energjisë nga plehrat në Elbasan disa vite më parë!

Nuk e di nëse filmi në fjalë është bërë dhe shfaqur kundrejt pagesës apo ka qenë thjesht entuziazmi për impaktin e madh pozitiv mbi mjedisin të inceneratorit të Elbasanit, por materiali të cilin mund ta gjeni të plotë në youtube youtu.be/_nk9-3Av39Y duket se i ka pëlqyer aq shumë drejtuesit të atëhershëm të prodhimeve sa që e ka shfaqur edhe në ABC News edhe në TV KLAN!

Kush do të mësojë ca më shumë se ç'i panë sytë e ç'i dëgjuan veshët tek Fevziu gjatë atij debati haluçinant, le të ndjekë 4 minutat bashkëngjitur...”- shkruan Rama./K.C/dritare.net