Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Reagimi i ambasadës amerikane në Shqipëri: Rusia po mbush mediat me informacione të pavërteta për Ukrainën!

Reagimi i ambasadës amerikane në Shqipëri: Rusia po mbush mediat

Pas lajmeve që qarkullojnë mbi krizën e Ukrainës, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë përmes një reagimi në rrjetet scciale tha se Rusia është duke e mbushur mjedisin mediatik me informacione të pavërteta. Sipas ambasadës amerikane, e cila përcjell qëndrimin e qeverisë amerikane mbi këtë çështje dhe thekson se përpjekjet e fundit të Rusisë për të mbushur mjedisin mediatik me dezinfromata janë pjesë e një modeli të vjetër.

“Përpjekjet e fundit të Rusisë për të mbushur mjedisin mediatik me pavërtetësi për Ukrainën janë pjesë e një modeli të vjetër. Më poshtë janë temat kryesore të keqinformacioneve të përsëritura të Rusisë” shkruhet në njoftimin e ambasadës./Xh.Xh/dritare.net