Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sali Berisha: Do kthehem sërish në krye të PD!

Sali Berisha: Do kthehem sërish në krye të PD!

I ftuar në Çim Peka Live, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë.

Gazetari e ka pyetur ish-kryeministrin Sali Berisha në lidhje me deklaratën e tij se do tërhiqej nga funksionet e tij politike, Berisha tha se kurrë nuk thotë kurrë.

"Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë, pasi sot kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia.

-Nuk përjashtoni edhe drejtimin e PD-së?

Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më, kategorikisht, asnjë", ka thënë Berisha./dritare.net