Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Selver Islamaj: Vuçiç e di që po humbi veriun, do të humbasë pushtetin!

Selver Islamaj: Vuçiç e di që po humbi veriun, do të

Kosova po e mban Vuçiç në pushtet thotë politologu nga Kosova Selver Islamaj. I ftuar në Intervistën e Ditës në Dritare TV, zoti Islamaj tha se Vuçiç e di mirë që nëse humb çështjen e veriut humb pushtetin.

“Serbët po i shfrytëzojnë manastiret për të armatosur popullatën dhe për të strehuar armatimet e tyre në rast se do të ndodhë diçka, ashtu sikurse ndodhi dje. BE e ka neglizhuar këtë çështje.

Presidenti Vuçiç është në pushtet vetëm për shkak të Kosovës. Kosova është një ndër faktorët kryesorë që e mban Vuçiç në pushtet dhe po e humbi çështjen e veriut, do të humbë pushtetin. Sulmi dihet që është mbrojtja më e mirë dhe ai u mundua të fajësojë Prishtinën me këtë rast”, u shpreh politologu Islamaj./L.F-dritare.net