Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sherr mes dy shtetasve afganë në Shëngjin, gruaja plagos burrin!

Sherr mes dy shtetasve afganë në Shëngjin, gruaja plagos burrin!

Ditën e sotme ka ndodhur një konflikt mes dy shtetasve afganë të akomoduar në Shëngjin, me pasojë plagosjen e njërit prej tyre.

Policia ka njoftuar se pas një konflikti të çastit shtetasja afgane Z.K., 26 vjeçe ka plagosur me mjet prerës bashkëjetuesin e saj shtetasin M.K., 33 vjeç.

"Më datë 23.10.2021, në Shëngjin Lezhë, në ambientet ku janë akomoduar shtetasit afganë, si pasojë e një konflikti të çastit, shtetasja afgane Z.K., 26 vjeçe ka plagosur dyshojet me mjet prerës bashkëjetuesin e saj shtetasin M.K., 33 vjeç, i cili është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë./M.M-dritare.net