Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shkolla "Dom Nikollë Kaçorri"/ Rama:Hapësira pa dallim nga shkollat evropiane!

Shkolla "Dom Nikollë Kaçorri"/ Rama:Hapësira pa

Kryeministri Rama ka publikuar sot pamjet nga shkolla "Dom Nikollë Kaçorri" në Kamzë. Tashmë nxënësit do të ulen në bankat e shkollës ku nuk ka asnjë gjurmë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

"SUPER,Shkolla dhe kopshti “Dom Nikollë Kaçorri” në Kamzë kanë fshirë çdo gjurmë të tërmetit. 420 fëmijë do mësojnë në këto hapësira të reja pa asnjë dallim nga shkollat e kopshtet europiane ku mësojnë bashkëmoshatarët e tyre", shkruan Rama./M.M-dritare.net