Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shkon në katër numri i sulmuesve serbë të vrarë në Veri!

Shkon në katër numri i sulmuesve serbë të vrarë në

Është gjendur i vdekur edhe sulmuesi i katërt në Banjskë, ku humbi jetën polici i Kosovës, Afrim Bunjaku.

Mësohet se trupi i pajetë është gjetur gjatë kontrollit të vendngjarjes ku ndodhi sulmi,, ku në afërsi është gjetur edhe një makinë e cila po ekzaminohet nga ekipet përkatëse. Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në fshatin Banjska të Leposaviçit ku është sulmuar patrulla policore e Kosovës. Persona të armatosur i kanë bllokuar rrugën makinës së policisë me dy kamionë në aksin Mitrovicë-Leposaviç.

Më pas ata kanë qëlluar në drejtim të makinës së policisë, ku për pasojë humbi jetën efektivi Afrim Bunjaku dhe u plagosën dy të tjerë./M.K-dritare.net