Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vëllai i Liridonës takon nipërit. Zbulon kërkesën e tyre pas vdekjes së nënës!

Vëllai i Liridonës takon nipërit. Zbulon kërkesën e

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi ka ndarë në rrjetet sociale foton krah fëmijëve të motrës së tij. Krahas fotove, Leonard Ademaj shprehet se fëmijët e Liridonës i kanë shprehur kërkesën për të vizituar varrin e nënës së tyre, pasi prej muajsh ndodhen në Suedi nën kujdesin profesional.

“Sot i takova nipat Dionin dhe Diarin, fëmijët e Liridonës tonë, pas disa muajsh dhe pas një ngjarje tragjike që do t'i përcjellë tërë jetën. U përqafuam gjatë. Ata e patën vetëm një kërkesë: a mundemi me ardhë në Kosovë me dërgua lule te varri i nënës?

Falënderojmë shërbimet sociale në Suedi për kujdesin profesional”, shkruan ai./M.K-dritare.net