Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vettingu në polici/Probleme me pasurinë, shkarkohet Besim Shabani

Vettingu në polici/Probleme me pasurinë, shkarkohet Besim Shabani

Besim Shabanin, zv/drejtori për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, ka ngecur në një nga shtyllat kryesore të vettingut. Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit, ka kërkuar një dokument për një shumë rreth 20 mijë dollarësh, që sipas Shabanit, ia ka sjellë nga vëllai nga Amerika.

Vettingu në polici/Probleme me pasurinë, shkarkohet Besim Shabani

Por këtë nuk ka mundur ta vërtetojë ligjërisht. Gjithashtu Shabani, nuk ka deklaruar disa përfitime në interesa bankare. Si pasojë ai është shkarkuar nga detyra. Ndërsa sa i përket dy shtyllave të tjera të vettingut, pastërtisë së figurës dhe profesionalizmit, ai ka dalë i pastër./L.F-dritare.net