Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/Të shtëna me armë në Roterdam, njerëzit vrapojnë për të shpëtuar!

Video/Të shtëna me armë në Roterdam, njerëzit

Policia holandeze ka arrestuar një person pas të shtënave me armë zjarri ku sipas mediave të huaja dyshohet se disa persona kanë humbur jetën. Të shtënat filluan në një shtëpi dhe vazhduan deri në një qendër mjekësore aty pranë. Një person i veshur me veshje ushtarake hapi zjarr me armë. Në një video të publikuar në X shikohen njerëzit që vrapojnë për t'u shpëtuar të shtënave./dritare.net