Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Zjarri në pallatin 10-katësh në Tiranë, policia dërgon në prokurori provat e para!

Zjarri në pallatin 10-katësh në Tiranë, policia dërgon

Policia dërgoi në prokurori materialet e para për pallatin 10-katësh që u përfshi nga zjarri 6 ditë më parë.

HZjarri në pallatin 10-katësh në Tiranë, policia dërgon në prokurori provat e paraetimet po kryhen për të mësuar nëse janë zbatuar standardet e ndërtimit, veçanërisht për ndërtimin e fasadës dhe materialit të përdorur. Po ashtu mësohet se policia ka dërguar provat e para në prokurori.

Dy ditë më parë ndërtuesi i pallatit ka dërguar skelat për të ndërhyrë në pallat, por nuk është lejuar nga banorët dhe policia. Bashkia sot në orën 18:00 ka kërkuar takim me banorët e pallatit për të zgjidhur problemin e strehimit./L.F-dritare.net