Na ndiqni edhe në

Politikë

Ahmetaj nga arratia kërkon lirimin e pasurive të sekuestruara!

Ahmetaj nga arratia kërkon lirimin e pasurive të sekuestruara!

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka depozituar sot kërkesë në Gjykatën e Lartë për lirimin e pasurive të sekuestruara, mes tyre vila në Hamallaj dhe një llogari bankare.

Kujtojmë se Ahmetaj ndodhet në arrati pas urdhër-arrestit të SPAK, për tre vepra penale pasi akuzohet për korrupsion, fshehja apo mosdeklarim të pasurive dhe pastrim parash.

Ahmetaj është nën hetim nga SPAk për tre inceneratorët e Elbasnit, Fierit e Tiranës./ M.K-dritare.net