Na ndiqni edhe në

Politikë

Basha: Berisha s’më kërkoi dorëheqjen, shpik si bolshevikët

Basha: Berisha s’më kërkoi dorëheqjen, shpik si

Lulzim Basha në një intervistë për “ABC” rrëzoi pretendimet e Sali Berishës se i ka kërkuar dorëheqjen pas humbjes së zgjedhjeve të 2017-tës. “Jo, nuk është i vërtete si shumica për fat të keq të gjërave dhe në kuadër të asaj që ju thash më përpara është mentaliteti i vjetër, mentaliteti i regjimit që kemi lënë pas dhe pastaj i kundër reagimit.

Se nuk dua ta mbaroj me është e vërtetë, s’është e vërtetë se besoj nuk më keni thirrur për kaq. E rëndësishme është që ti përcjellim dicka tjetër qytetarëve. Kjo kulturë duhet të marrë fund ne jemi bashkë, kalojmë mirë deri në momentin që ti apo unë vërej dicka dhe pastaj shpik gjëra të paqena, kjo është pjesë e kulturës Bolshevike, kjo duhet të marrë fund.

Detyra ime jo vetëm si kryetar i opozitës por dhe si brez i ri në politikë është, kur flas për fundin e tranzicionit flas për fundin e kësaj kulture, sa kohë të kam në krahë je më i miri sa kohë të kam në krah Edi Ramës i duhen tre jetë për të bërë atë që ka bërë Lulzim Basha, në momentin që më cenon interesin tim personal shpik një gjë të re cdo ditë” tha ai.

Në Kuvendin e datës 18 Dhjetor, Lulzim Basha u la një derë hapur kritikëve të tij që janë bashkuar me aksionin e udhëhequr nga Sali Berisha. “Ne jo vetëm jemi treguar të hapur, unë, kryesia dhe kryetarët e degëve, por edhe i kemi ftuar për të hartuar rendin e ditës.

Sa i takon datës 11 ka pasur një afat, sa i përket datës 18 ka pasur një afat, 30 ditë përpara mbledhjes duhet të finalizohet. Zëri i demokratëve duhet të dëgjohet, por së pari duhet të hiqet dorë nga një kulturë e vjetër. Cdo kush që dëshiron që të kontribuojë, kontribuon edhe në Kuvend.

PD i ka dhe ka pasur hapësirat për këdo” tha ai. Kjo do të thotë se është e hapur mundësia të shtohen pikat e diskutimit të Kuvendit të datës 18 Dhjetor? “Jo vetëm kaq, por Kuvendi i PD është i hapur për të gjithë ata që mendojnë ndryshe” tha Basha./Dritare.net