Na ndiqni edhe në

Politikë

Basha: Në PD ka vend për të gjithë, por nuk mund të kemi vizione të ndryshme për 25 prillin!

Basha: Në PD ka vend për të gjithë, por  nuk mund të

Kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi sot një mbledhje në kryesinë e PD. Burime për media bëjnë me dije se lideri opozitar është shprehur se në partinë e tij ka vend për të gjithë, por nuk mund të ketë vizione të ndryshme për 25 prillin. Basha në fjalën e tij sot, tha sërish se zgjedhjet e fundit, ishin një masakër elektorale.

“Në këtë parti ka vend për të gjithë, ka vend për idetë e gjithsecilit mbi mënyrën se si duhet çuar përpara beteja me regjimin Rama-Doshi. Megjithatë, kam bindjen dhe ndjesinë e fortë se nuk mund të kemi vizione të ndryshme mbi 25 prillin. Sepse nëse zgjedhjet e 25 prillit janë një episod që do të mbulohet nga turpi në historinë e pluralizmit, nëse e kemi të qartë se 25 prilli ishte masakra më e madhe zgjedhore në historinë e pluralizmit, atëherë nuk mund të pranojmë që gishti duhet drejtuar në këtë sallë, përpara se ta drejtojmë te kundërshtari që kemi përballë. Përndryshe nuk bëjmë gjë tjetër veçse i japim një dorë klasifikimit të antivlerave të ndërtuara me poshtërsi nga ata që kemi përballë, sipas të cilës hajduti quhet i suksesshëm dhe vjedhja fitore. E di që është e vështirë, e di sepse e provoj në lëkurën time përditë, këtë përmbysje djallëzore vlerash, pasi jam shënjestra e parë e kësaj fushate denigruese që mbahet në këmbë nga një makineri propagandistike e madhe. Por unë e mbaj peshën e këtyre sulmeve sepse besoj tek Shqipëria dhe sepse besoj që Shqipëria ka nevojë për ndryshim dhe jo kurrë për një hajdut tjetër më të madh, apo një ortak me të zotë të bandave dhe mafias”, u shpreh Basha sot./L.F-dritare.net