Na ndiqni edhe në

Politikë

Rama takohet në Gjermani me kryeministrin e Bavarisë: Aleat i Shqipërisë në rrugën drejt BE

Rama takohet në Gjermani me kryeministrin e Bavarisë: Aleat i

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Gjermani dhe është takuar me kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar pamjet nga takimi ndërsa shprehet se Söder është një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin evropian.

Kryeministri thekson se me Söder “do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”.

“Mynih, Gjermani – Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin evropian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”, shprehet kryeministri Rama./Dritare.net