Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Personaliteti i çdo bebeje sipas shenjës së tij astrologjike

Personaliteti i çdo bebeje sipas shenjës së tij astrologjike

Bebja qan, nuk flet dot dhe jeni të mërzitur? Në fakt nuk është e lehtë të kuptosh një fëmijë të vogël, por nëse kuptoni personalitetin e tyre mund t'i ndihmoni. Zbulojeni atë në bazë të shenjës që ka bebja juaj në zodiak.

Bebja dash. I vogli juaj ka shumë energji, por nuk lëviz dot për shkak të moshës kështu që për ta qetësuar jepini lodra që bëjnë muzikë dhe që lëvizin.

Bebja dem. Vogëlushët e shenjës së demit adhurojnë puthjet dhe përkëdheljet kështu që janë ato që i qetësojnë.

Bebja binjak. Nervoz dhe aspak i qetë, një fëmijë i kësaj shenjë nuk fle shumë dhe mërzitet shpejt.

Bebja gaforre. Kapricoz, i brishtë dhe shumë i ndjeshëm, një bebe e kësaj shenje ka nevojë për dashuri.

Bebja luan. Bebet e kësaj shenje flasin shumë me mënyrën e tyre dhe duan të jenë përherë në qendër të vëmendjes.

Bebja virgjëreshë. Vogëlushi juaj do qëndrueshmëri përndryshe irritohet dhe nuk është i qetë.

Bebja peshore. Vogëlushët e kësaj shenje duan të jeni të rrethuar nga shumë njerëz sepse ashtu ndihen mirë dhe të gëzuar.

Bebja akrep. Bebet e kësaj shenje janë intensivë dhe lunatikë, kështu që më mirë t'ua plotësosh dëshirat sepse do grinden.

Bebja shigjetar. I vogli juaj është shumë i qeshur dhe dëshiron gjithë kohës të jetë në kontakt me të tjerët.

Bebja bricjap. Vogëlushi juaj preferon të qëndrojë vetëm dhe është më i pjekur për moshën që ka.

Bebja ujor. Të vegjlit e kësaj shenje adhurojnë të jenë të natyrë dhe të kenë lodra origjinale.

Bebja peshk. Vogëlushi juaj është shumë i ndjeshëm kështu që tregohuni përherë të kujdesshëm për mjedisin që i krijoni. /dritare.net