Na ndiqni edhe në

Arkiv

Koronavirus/ Shkon në 1016 numri i viktimave në Itali

Koronavirus/ Shkon në 1016 numri i viktimave në Itali
Janë 12.839 pacientë me koronavirus në Itali, 2,249 më shumë se dje, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve përfshirë viktimat dhe të shëruarit arriti në 15.113. Të dhënat u siguruan nga shefi i urgjencës, Angelo Borrelli në një konferencë për shtyp për Mbrojtjen Civile. 1.258 njerëz u shëruan në Itali pas infektimit nga Covid-19, 213 më shumë se dje, shkruan ANSA.

Janë shënuar mijëra viktima. Deri më tani, sipas të dhënave të Mbrojtjes Civile, janë 1.016 viktima, 189 më shumë se dje. 1,153 pacientë janë të shtruar në kujdesin intensiv, 125 më shumë se dje. Nga 12.839 pacientë në përgjithësi, 6.650 janë shtruar në spital me simptoma dhe 5,036 janë ata që janë në izolim në shtëpi./K.C/dritare.net