Na ndiqni edhe në

Shqip

Ilir Demalia: Parlamenti të mbyllet, po ofrohet rrugaçëri!

Ilir Demalia: Parlamenti të mbyllet, po ofrohet rrugaçëri!

Ilir Demalia në Dritare Tv ka deklaruar se Parlamenti i Shqipërisë duhet të mbyllet pasi nuk po ofron standard.

Demalia theksoi se në Parlament, deputetët po shfaqin sjellje jo etike dhe nuk po flasin për asnjë projekt apo ide që i shërben qytetarëve.

“Ne nuk jemi në demokraci, ky parlament duhet të mbyllet. Ka mbaruar ky parlament, aty nuk dëgjon as projekte as ide. Dëgjon vetëm të sharra. Aty është parlament rrugaçërie. Brezi i ri nuk ka forcë për t’iu kundërvënë. Nuk po del asnjë forcë”, tha Demalia./M.K-dritare.net