Na ndiqni edhe në

Shqip

Sot biznesmen me kullën në Bulqizë. Ish-minatori tregon bisedën me pronarin grek!

Sot biznesmen me kullën në Bulqizë. Ish-minatori tregon

Nga ish-minator dhe emigrant për shumë vite në Greqi, sot Lulzim Hupi në Dritare Tv sot tregon me krenari investimin që ka bërë tek kulla 230 vjeçare që e trashëgoi nga stërgjyshi.

Ai tregoni se personi që e shtyu të kthehej dhe të investonte në vendin e tij, ishte pronari grek me të cilin ai punoi rreth 7 vite.

"Unë para fatin në Kretë që të njihja një person, kur isha shumë i ri. Më mësoi, trajnoi dhe më rriti, më pas më tha ik. Mu bë si një babai i dytë

Më tha ik se është koha e Shqipërisë. Personi që punova për 7 vite më te, nuk më shfrytëzoi por më tha që energjinë që ke ta shfrytëzosh në kullë. Ai është pjesë e rrugëtimit, i jam mirënjohës. Më shtyu për t'u kthyer", tha ai./ M.K-dritare.net