Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Debati i ashpër/ Erjola i bëri hallvën e vdekjes si lojtarë Meritonit dhe Ilnisës: Ishte hakmarrje, më ka lënduar

Debati i ashpër/ Erjola i bëri hallvën e vdekjes si lojtarë

Përgatitja e hallvës nga Erjola për vdekjen simbolike të Ilnisës dhe Meritonit në shtëpinë e BBV, shkaktoi debate edhe gjatë spektaklit.

Erjola: Ndryshe nga debatet e mia, këtë herë vendosa të isha e ftohtë, sepse kur kam pasur debatet me Ilnisën i kam mbajtur mend. Kulmi u arrit kur Meritoni la të nënkuptuar se ne kemi pasur një flirt me njëri-tjetrin. Lëndimin që më ka bërë kur më përmendi edukatën që më kanë dhënë prindërit, unë nuk ia harroj. Hallvën unë s’ia bëra për qejf.

Ledion Liço: A e mendove rëndesën e veprimit?

Erjola: Vazhdoj të jem në ankth se e dija se çfarë trazire do të shkaktonte. Unë e di se sa keq janë ndjerë familja ime kur i ka përmendur prindërit. Kjo ishte një hakmarrje. Të jem e sinqertë kam ditë që e mendoj që kur ndodhi incidenti me tiganin. Më ka lënduar.

Ilnisa: Sa qesharake.

Meritoni: Pesë minuta më herët i thash që jena shokë, por kur doli nga vetja u stepa. Përtej kësaj, Erjola nuk ka flirtuar. Unë kam pasur relatë me shoqen e Erjolës.

Erjola: Thuaja asaj që nis telenovelat. Do të lërë telenovelat hapur. Mos i përmend më se kemi familje jashtë.

Ledion Liço: Familje që ti si mendove kur bëre veprimin Erjola.

Meritoni: Mesazhin e hakmarrjes që transmetove jashtë është e ulët./TCH