Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Meritoni prish sfidën, Erjola i hedh lëngun e frutave në fytyrë: Ndyrësirë!

Meritoni prish sfidën, Erjola i hedh lëngun e frutave në

Pas thyerjes së rregullit të Vëllait të Madh nga Meritoni, për të mos u futur në pishinë, në të kundërt nuk do të kishte buxhet, solli mjaft përplasje të ashpra në shtëpi.

Një ndër to ishte edhe mes tij dhe Erjolës, ku kjo e fundit e revoltuar i hodhi një lëng frutash në fytyrë, ndërsa iu drejtua me fjalë ofenduese.

Erjola: Ti tallesh me buxhetin tonë? Lahu tani (i hedh lëngun e frutave) Ndyrësirë.

Meriton: Kaloi njeri.

Erjola: Po rrimë pa kafe pa ujë, i ndyrë.

Meriton: Vazhdo zemër.

Erjola: Tallesh me bukën tonë, e ju rrini si pula, krejt…

(Meritoni e imiton)

Erjola: Mos më imito, më thoshe dje s’jam kalama, ça je ti?

Meriton: Merr frymë.

Erjola: E ke qenin brenda, të ka fjet gjumë.

Meriton: Hajt hajt.

Erjola: Dalsh sonte mos të pafsha me sy, o lojtar i dobët… Sa të është rritur lepuri nga nominimi? O frikacak! Ça i bën buxhetit për një copë nominimi. Dy metra burrë dhe 7 metër lepur në bark./TCH