Na ndiqni edhe në

Sport

Autogoli çon në barazim ndeshjen Danimarkë-Angli!

Autogoli çon në barazim ndeshjen Danimarkë-Angli!

Gëzimi i Danimarkës nuk zgjati më shumë se 9 minuta. Anglezët barazuan rezultatin falë një autogoli të Kjaer në minutën e 39-të. Anglia dhe Danimarka po përballen sonte për të kaluar në finalen e Kampionatit Evropian. Ekipi fitues nga ndeshja e sotme, do të luftojë me Italinë për titullin e kampiones së Evropës./L.F-dritare.net