Na ndiqni edhe në

Sport

Broja, Ramadani e Seferi zbulojnë sekretet e kombëtares në Euro 2024

Broja, Ramadani e Seferi zbulojnë sekretet e kombëtares në Euro

Futbollistët e Kombëtares Shqiptare kanë zbuluar sekretet e njëri-tjetrit në një video që FSHF-ja ka publikuar në rrjetet sociale. Ernest Muçit, Armando Brojës, Ylber Ramadanit dhe Taulant Seferit u jaë përgjigjur disa pyetjeve dhe kështu tregojnë më shumë për veten dhe futbollistët e tjerë.

Kush mund të ketë predispozitë për një karrierë në media?

Jasir Asani. I pëlqen shumë të flasë në media.

Kush luan më shumë në videogames?

Elseid Hysaj. Ai luan ‘Call of Duty’ tregon Broja duke shtuar “vetë nuk kam luajtur asnjë minut që kur kam ardhur këtu’ Por luan dhe Broja, Mario Mitaj e Muçi. Jepi atij një playstation e ai qëndron në dhomë pa lëvizur 24 orë në të 7 ditët e javës.

Cili nga futbollistët do të jetë kuzhinieri i skuadrës?

Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti… por dhe Arlind Ajeti. Bën sallata të mira

Kush rri më shumë në telefon?

Armando Broja
Nedim Bajrami

Futbollistin e një skuadre tjetër që do të donit ta kishit në skuadrën tuaj?

Broja: Kevin De Bruyne. Bën pasa të mirë
Kylian Mbappe./K.C/dritare.net