Na ndiqni edhe në

Sport

Shqipërisë i shtrohet rruga drejt fitores, një tjetër mungesë e rëndësishme për Spanjën!

Shqipërisë i shtrohet rruga drejt fitores, një tjetër

Rodri nuk do të jetë mungesa e vetme e Spanjës ndaj Shqipërisë. Një tjetër lojtar nuk do të mund të japë kontributin e tij kundër kuqezinjve.

Luis de la Fuente nuk do të llogarisë shërbimet e Ayoze Perez për duelin e ditës së hënë. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim gjatë përgatitjeve për sfidën me kombëtaren tonë.

Në duelin ndaj Italisë, Perez hyri si zëvendësuesm në minutën e 78-të, ndërsa u shndërrua në një rrezik konstant për italianët. Kujtojmë se dueli mes Shqipërisë dhe Spanjës do të luhet ditën e hënë në orën 21:00 në Dusseldorf, takim që është shumë i rëndësishëm për kuqezinjtë, të cilët do të tentojnë fitoren për kualifikimin për në fazën tjetër të Euro 2024./dritare.net