Na ndiqni edhe në

Sport

UEFA publikon listën/Ja ku do të luhen finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa League deri në 2025!

UEFA publikon listën/Ja ku do të luhen finalet e Ligës së

UEFA ka njoftuar vendet që do të presin finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa League deri në vitin 2025. Sipas njoftimit të UEFA-s Shën Petersburgu, Stambolli, Londra dhe Mynihu do të presin ndeshjet përkatësisht në vitin 2022, 2023, 2024 dhe 2025, ndërsa në rastin e qytetit, u bë zgjedhja specifike, për shkak të zhvendosjes së finales së këtij viti në Porto për shkak të pandemisë. Në të njëjtën kohë, Sevilla, Budapesti, Dublin dhe Bilbao do të presin finalet e "Europa League" me radhë. Zgjedhja e dy të fundit sepse në fund të fundit ata nuk pritën ndeshje për Euro 2020./M.M-dritare.net

UEFA publikon listën/Ja ku do të luhen finalet e Ligës sëUEFA publikon listën/Ja ku do të luhen finalet e Ligës së