Na ndiqni edhe në

Arkiv

Tirana në ‘shtetrrethim’/ Ja si duken rrugët e kryeqytetit pa makina!

Tirana në ‘shtetrrethim’/ Ja si duken rrugët e kryeqytetit
Kryeministri Edi Rama, ditën e djeshme njoftoi se duke filluar nga sot në orën 06:00 deri të dielën mbrëma nuk do të ketë lëvizje makinash në Tiranë dhe Durrës dhe as hyrje dalje nga rrethet në kryeqytet.

Pas zbatimit të kësaj mase, Tirana pa makina duket bosh dhe në krahasism me dje lëvizjet e njerëzve janë reduktuar.

Kjo masë e rreptë është marrë nga qeveria për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Shqipëri./E.B-dritare.net