Na ndiqni edhe në

Kronikë

Gazetari Artan Hoxha: Ja çfarë ndodhi sot në Elbasan!

Gazetari Artan Hoxha: Ja çfarë ndodhi sot në Elbasan!

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregon se çfarë ndodhi sot në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën katër të tjerë. Gazetari thotë se policia u njoftua nga qytetarët dhe jo nga shtabet politike për furgonat që lëviznin në lagjen ku ndodhi vrasja.

“Është ngjarje me dinamikë ende të pazbardhur me detaje. Ka qenë një numër shumë i madh njerëzish të përfshirë. Dhe zoti ka dashur vetëm katër të plagosur. Vuksani ka marrë pjesën në arrestime që nuk guxonte kush t’i bënte, viktima ishte një mjek psikiatër. Sot në orët e para të paradites, policia është njoftuar nga qytetarë jo nga shtabe politike për tre fërgonë që qarkullonin në lagje të Elbasanit me njerëz që ishin të armatosur. Në Elbasan ka një marrëveshje të fshehtë mes PS-së dhe PD-së, por sot u prish për herë të dytë”, tha Hoxha për “Radar Informativ”./K.C/dritare.net