Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Merrte para për provime/Arrest me burg për pedagogun e Korçës

Merrte para për provime/Arrest me burg për pedagogun e

Gjykata e Korçës, ka caktuar masën e sigurisë Arrest me Burg, për Alket Dinon, pedagog në Universitetin e Fan Nolit në Korçë dhe sekserit Xhevi Dervishi. Shtetasit e mësipërm, janë kapur në afërsi të Fakultetit të Shkencave Humane me një sasi prej 300 eurosh dhe 50.000 lekë, të cilat nga hetimet e kryera dyshohet se i kanë përfituar në mënyrë të kundërligjshme nga studentët, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale./L.F-dritare.net