Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë në Velipojë!

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë

Konflikti për disa metra tokë në plazhin e Velipojës la të vdekur 4 persona mbrëmjen e kaluar. Dy familjet që u përshinë në konflikt ishin Ferracaku dhe Gocaj. Bizneset e tyre ndodheshin vetëm 50 metra larg njëri-tjetrit. Konflikti ka nisur ditën e djeshme por në darkë përfundoi me përdorimin e armëve dhe bilancin tragjik.

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë

Ditën e djeshme në hotel Fantazia, në pronësi të familjes Ferracaku turistë të shumtë kishin shkuar për pushime.

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë

Në foto dallohet një numër i madh pushuesish në ambientin që ndodhet jo shumë larg vendit ku mbetën të vrarë 4 persona.

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë

Ngjarja ndodhi në mesnatë ku pushuesit ishin larguar drejt banesave të tyre, por janë zgjuar nga të shtënat e armëve.

Plot me pushues/ Pamjet pak orë para ngjarjes së rëndë

Velipoja është një ndër destinacionet e preferuara të turistëve nga Shqipëria dhe Kosova dhe në mënyrë të veçantë nga familjarët./L.F-dritare.net