Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama nga Brukseli: Një vend i NATO-së, ka marrë peng dy vende të tjera të aleancës!

Rama nga Brukseli: Një vend i NATO-së, ka marrë peng dy vende

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në samitin e BE-së në Bruksel, ku tha se nuk pret që çështja në Bullgari të zgjidhet. Rama tha se Bullgaria, një vend i NATO-së, ka marrë peng dy vende të tjera të aleancës, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

"Ua kam thënë përkundër optimizmit të ngutur të disave nuk pres të zgjidhet asgjë në Bullgari por ndërkohë nëse do zgjidhet do jetë një motiv për të marrë frymë të lehtësuar nga kjo pengmarrje e një vendi të NATO-s. Të dy vendeve të NATO-s në kulmin e një lufte të nxehtë në kufi të Europës dhe në vështrimin e 26 vende të tjera që rrinë e shohin si yjet", tha Rama./M.T/dritare.net