Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Teatri i Operës dhe Baletit, Rama: Kushte dinjitoze për të qenë në lartësinë e zërave të njohur në botë!

Teatri i Operës dhe Baletit, Rama: Kushte dinjitoze për të

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga inaugurimi i Teatrit të Operas dhe Baletit. Në një mesazh nga teatri Rama thotë se kjo është dita ku artistët shqiptarë do të përforcojnë në kushte dinjitoze, ashtu si të gjithë zërat e njohur në botë.

"Një video me emocionet e një mbrëmjeje krejt të veçantë; Festa e Hapjes së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas dhe Baletit",- shkruan Rama./M.T/dritare.net