Na ndiqni edhe në

Politikë

Basha uron besimtarët bektashianë: Qoftë kjo ditë një ogur i mbarë për shqiptarët!

Basha uron besimtarët bektashianë: Qoftë kjo ditë një

Në festën e Sulltan Novruzit nuk kanë munguar as urimet nga radhët e politikanëve. Kreu demokrat Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Të dashur besimtarë bektashinj! Gëzuar nga mot Sulltan Novruzin! Qoftë kjo ditë e bekuar një ogur i mbarë për çdo shqiptar e për çdo familje që sot i lutet Zotit për të mirën, shëndetin dhe ngadhënjimin mbi të keqen!”, shkruan Basha. Më herët edhe kryeministri Rama dhe presidenti i vendit bënë urimet e tyre për besimtarët bektashianë. /L.F-dritare.net