Na ndiqni edhe në

Shqiptar

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon arrestin shtëpiak në parajsën tokësore!

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon

Episodet e reja pasojnë serialin e arrestimit kinematografik të biznesmenit rumun Dragos Savulescu në Mykonos, i cili pushtoi mediat ndërkombëtare dhe qeverinë në Bukuresht. Siç zbulohet nga fotot e medies greke protothema.gr, Dragos Savulescu është burgosur në një parajsë tokësore, konkretisht në një vilë prej 12 milionë eurosh, me dalje në det dhe me nëntë dhoma gjumi, në zonën e Agios Lazaros, Mykonos, informon dritare.net

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon

Ai u arrestua pas fotove që publikoi në Instagram modelja shqiptare dhe bashkëshortja e biznesmenit Angela Martni.

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon

I dënuar me 5.5 vjet burg për përfshirjen e tij në një skandal korrupsioni prej 114 milionë eurosh, Savulescu u lirua pak ditë më parë me kushte kufizuese për të mos u larguar nga Mykonos derisa drejtësia të vendosë për ekstradimin e tij në Rumani. Mes zbulimeve të pastrimit të parave, bën përshtypje fakti që ai jeton në një vilë me kosto qiraje prej 87,500 euro në javë.

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon

Biznesmeni rumun dyshohet se ka bërë një marrëveshje të veçantë me pronarin e vilës, duke e marrë me qira 8,000 euro në ditë, pra 56,000 euro në javë./K.C/dritare.net

Fotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalonFotot/ U arrestua për korrupsion, burri i Angela Martinit po e kalon